Pasiruošimas
Visų pirma informuokite savo įmonės darbuotojus, kad vyks filmavimas. Nepadarykite to paskutinę akimirką, duokite jiems laiko pasiruošti. Nepamirškite, kad vaizdo įrašas skirtas reprezentuoti įmonę, tad svarbu, kad darbuotojai atrodytų tvarkingai ir būtų nusiteikę/pasirengę psichologiškai.
Svarbu ne tik puikiai atrodantys darbuotojai, bet ir TVARKINGOS DARBO VIETOS. Pats tinkamiausias laikas išsikuopti visas šiukšles ar net atnaujinti senus biuro baldus. 🙂 Įsitikinkite, kad visi saldainių popierėliai išmesti ir rytinės kavos puodeliai išplauti.
Visgi, nepradedame filmuoti, kol neįsitikiname, kad aplink nėra nereikalingų, dėmesį išblaškyti galinčių daiktų. Taip pat prieš nuspaudžiant REC mygtuką, surandame tinkamą apšvietimo vietą, paprašome išjungti telefono garsą ir kitus, aplink veikiančius įrenginius, kurių skleidžiamas garsas galėtų trukdyti filmavimui.
Kaip pasiruošti kalbėjimui?
Jei nusprendėte kalbėti prieš kamerą, atsakykite sau į kelis klausimus:
- Ką norėsiu pasakyti?
- Kokiai auditorijai skirta bus žinutė?
- Ką privalau paminėti?
Jokiu būdu nesimokykite kalbos ATMINTINAI. Kaip žirniai į sieną išberta kalba atrodys labai dirbtinai ir neįtikins kliento. Geriau užsirašykite pagrindines mintis ant lapuko ir kartais žvilgtelkite. Juk kalbėsite apie darbą, kurį atliekate kiekvieną dieną, tad nėra ko nerimauti — Jūs viską žinote.
Šiek tiek apie reikalingus leidimus
LR civiliniame kodekse parašyta, kad norint asmenį filmuoti ar publikuoti vaizdo medžiagą būtina gauti jo sutikimą. Vis dėlto, konkreti sutikimo forma nėra apibrėžta. Asmuo sutikimą filmuotis gali išreikšti žodžiu, raštu ar net savo veiksmais (jeigu filmuojamas asmuo neprieštarauja, vadinasi, kad jis sutinka). Taigi, jeigu žmogus šypsosi ir pozuoja — jis sutinka filmuotis.
SVARBU. Sutikimas filmuotis nėra tas pats, kas sutikimas komerciniais tikslais panaudoti surinktą medžiagą.
Negavus raštiško sutikimo, pažeidžiama asmens teisė į atvaizdą. Ši teisė ginama keliais būdais: asmuo pareikalauja nutraukti jo teises pažeidžiantį veiksmą (sustabdyti reklamą, ištrinti vaizdo įrašą ir pan.) ir gali pareikalauti atlyginti žalą. Teisme laikomasi tokios pozicijos, kad asmens teisė į atvaizdą ir privatų gyvenimą — svarbesnė nei įmonės finansinė gerovė. Jei norite išvengti nemalonumų — gaukite raštišką sutikimą, kuriame būtų nurodytos visos asmens atvaizdo naudojimo sąlygos.
Dabar, kai jau žinote, kaip tinkamai pasiruošti filmavimui savo biure, lieka tik rasti profesionalius video kūrėjus. Mes padėsime sukurti kokybišką, įtraukiantį vaizdo įrašą, kuris ne tik tinkamai reprezentuos įmonę, bet ir bus tinkamas reklamai skirtingose platformose.