Kodėl nuosavas tinklapis yra geriau nei nuomotas?

Pradėjote verslą ir nusprendėte, kad Jums reikalinga internetinė svetainė. Ieškodami „pigiai ir vakar” varianto, radote internetinės svetainės nuomos galimybę. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad už nedidelę kaina arba nemokamai, galite gauti puikų variantą.

Vis dėlto, reikia atsižvelgti į tai, ką prarasite bandydami sutaupyti. Kaip žinoti, kada verta nuomotis, o kada geriau turėti savo tinklapį? Tekste aptariami pagrindiniai aspektai, kuriuos turite apsvarstyti, prieš nuspręsdami pasinaudoti internetinės svetainės nuomos paslauga.

Paieškos sistemų indeksacija

Jau perkėlus verslą į interneto erdvę, norisi, kad svetainė būtų lengvai pasiekiama ir randama potencialių klientų. Vienas iš būdų tai pasiekti – optimizacija paieškos sistemoms (SEO).

Tačiau, kad ir kaip puikiai atliktumėte optimizaciją, dėl savo riboto funkcionalumo nuomota svetainė Google paieškoje niekada negalės konkuruoti su unikaliai sukurtu tinklapiu.

Sudėtingas, sunkiai įsimenamas adresas

Kai kuriose nemokamose svetainėse gali būti suteikiamas subdomenas, o ne domenas. Pavyzdžiui, unikalus tinklapio vardas atrodytų taip: Perse.lt, štai nuomotoje svetainėje —  perse.nemokamosinternetosvetaines.lt. Visų pirma, tokį adresą bus sunku atsiminti ne tik Jums, bet ir Jūsų klientui, taip pat, pripažinkite, kad toks adresas atrodo nepatikimai.

Greitis

Jeigu nusprendėte naudotis interneto svetainės nuomos paslaugomis, turite susitaikyti su tuo, kad Jūsų internetinė svetainė veiks lėčiau nei nuosava. Kodėl? Viskas labai paprasta. Nemokamas svetaines siūlančios įmonės talpina didelį kiekį tinklapių viename serveryje, todėl nukenčia Jūsų svetainės greitis. Tinklapio greitis priklauso nuo serverio, kuriame talpinami failai, kokybės ir tinkamo internetinio puslapio optimizavimo. Nuomotojai suteikia mažiausią kiekį talpos bei greičio resursų.

Tyrimai rodo, kad beveik pusė vartotojų palieka svetainę, kurios užkrovimo greitis ilgesnis nei 3 sekundes. Tačiau, lėtai veikiančių svetainių nemėgsta ne tik vartotojai, bet ir Google ar kitos paieškos sistemos. Kuo trumpesnis bus svetainės užkrovimo laikas, tuo vartotojo potyris, naudojantis Jūsų svetaine, bus geresnis – tai nulemia ir aukštesnę poziciją Google paieškoje.

Nepriklausomybė

Nuomininkas turi teisę, bet kada pakeisti domeno laikymo sąlygas. Pavyzdžiui, pakelti kainą, sumažinti resursus, dėl kurių nukentės svetainės greitis ir t. t. Didžiausias nepatogumas tai, jog įmonė, kuri užsiima internetinių svetainių nuoma, gali nuspręsti užbaigti veiklą, tad su šiuo nuosprendžiu, pasiūlys Jūsų svetainę perkelti į kitą serverį, kitaip tariant – „išsikraustyti“ .

Nuomotas domenas gali būti neapsaugotas

Domeno apsauga taip pat labai svarbi, norint užimti aukštą poziciją Google. Ne tik Jūs, bet ir internetinių svetainių nuomotojai stengiasi sutaupyti, tad pasitaiko atvejų, kai taupoma saugumo sąskaita. Pavyzdžiui, jeigu kas nors įsilauš į jūsų svetainę, tikėtina, kad atstatyti ją nebus taip lengva, arba net visai nebeįmanoma.

Klientų aptarnavimas

Geras aptarnavimas yra labai svarbus visose srityse, ne išimtis ir internetinės svetainės. Kai puslapyje atsiranda klaidų – jis funkcionuoja netinkamai, tad pašalinti trukdžius (ar bent jau išsiaiškinti jų priežastis) reikia kaip įmanoma greičiau. Pigios svetainių nuomos tiekėjai dažnai neteikia konsultacijų ar priežiūros paslaugų, pasitaiko, kad nepatyrusiam vartotojui net nėra aišku, kur jis turėtų kreiptis, susidūręs su tinklapio veikimo problemomis. Kita vertus, jei turite nuosavą tinklapį, daugeliu atvejų turėsite prieigą prie klientų sistemos, kur pagalbos galite paprašyti hostingo administratorių. Didieji talpinimo paslaugų tiekėjai gali pasigirti itin puikiai išvystyta klientų aptarnavimo sistema.

Tiesa, būtina pabrėžti, kad esama ir puikių, patikimų tinklapių nuomos įmonių, kurios geba suteikti optimalias paslaugas. Na, o nuoma gali būti geras sprendimas daugeliu individualių atvejų, pavyzdžiui, kai reikalinga internetinė parduotuvė, o parduodamų produktų yra nedaug.

Tačiau, individuali svetainė — labiausiai optimizuotas, patogus tiek klientui, tiek tinklapio administratoriui variantas, kuris suteikia galimybę maksimaliai padidinti prekės ženklo žinomumą ir pardavimus.

Panašūs tinklaraščiai...