Kas yra produktų fotografija?
Gaminių fotografija — komercinės fotografijos šaka, kuri tiksliai, bet patraukliai reprezentuoja produktą. Tokios fotografijos skirtos produktų katalogams, brošiūroms, internetinėms svetainėms, el. prekybai ir, žinoma, reklamai.
Pažvelkime atidžiau, kodėl kokybiška nuotrauka yra tokia svarbi.
Kodėl fotografija gali padidinti pardavimus?
90% informacijos, kurią greičiausiai priima mūsų smegenys, yra vaizdinė.
Kad ir kaip atrodytų jūsų internetinė svetainė, lankytojus pirmiausia sudomins vaizdiniai elementai, o ne įvairūs tekstai.
Nepamirškite, kad produkto nuotraukos kokybė atspindi jūsų prekės ženklo įvaizdį ir sukuria pirmąjį įspūdį.
Svarbiausias dalykas, norint padaryti gerą pirmąjį įspūdį — pateikti nepriekaištingas ir profesionalias nuotraukas.
Kokybiški vaizdai pagerina kiekvieno pirkėjo sąlyčio tašką (touchpoint)
93% vartotojų vaizdinė medžiaga yra esminis dalykas priimant sprendimą pirkti.
Pavyzdžiui, pažiūrėkime į Klaipėdos duonos Internetinę svetainę. Jie profesionaliomis fotografijomis kasdienius gaminius paverčia itin patraukliais. Vien pažvelgus ima kauptis seilės ir noris vieną, kitą tučtuojau įsigyti.
Kokybiškos nuotraukos — pagrindinis prekės ženklo kūrimo elementas.
Unikalios, jūsų prekiniam ženklui priklausančios nuotraukos lengviau pritraukia potencialių klientų dėmesį, kelia pasitikėjimą ir priverčia įsitraukti į turinį.
Jūsų tikslas — užmegzti ilgalaikius santykius su klientais, o nuotraukos yra viena iš svarbiausių priemonių to pasiekti.
Du el. parduotuvės prekių fotografavimo tipai.
Yra du pagrindiniai tipai, kurie turėtų būti naudojami jūsų el. parduotuvėje ir visuose socialiniuose tinkluose.
- Pirmasis būdas, tai baltame arba šviesiame fone nufotografuoti gaminiai.
- Antrasis yra konteksto arba gyvenimo būdo nuotraukos, kuriose produktas vaizduojamas numatytoje aplinkoje arba greta jį papildančių produktų, daiktų. Kontekstiniai kadrai labiausiai tinka socialiniuose tinkluose, tinklaraščių įrašams, el. laiškams ir panašiems rinkodaros kanalams.
Pagrindinė gaminių fotografavimo įranga ir procesas
Tinkamas fonas.
Kad fonas fotografijai būtų tinkamas, neretai tenka įdėti nemažai pastangų. Tačiau, darbas nenueina perniek, nes tinkamai paruoštas fonas palengvina visą nuotraukos redagavimo darbą.
Patarimas: naudokite baltą arba šviesų foną, nes jį lengva pašalinti retušuojant vaizdus.
Fotografavimo stalas
Įsirengti gerą foną namie ar biure nėra labai sudėtinga. Galima panaudoti paprasčiausią stalą ir baltą (šviesų) popieriaus lapą.
Paprasčiausiai pastatykite stalą šalia lango ir pritvirtinkite lapą prie sienos (stovo), kuris leis šviesai natūraliai kristi į žemę, sukuriant vientisą perėjimą tarp vertikalios ir horizontalios plokštumos.
Šviesos dėžė (ang. „Light box“)
„Light box‘as“ — dėžutės formos įtaisas su permatomomis sienomis, skirtas padėti tolygiai paskirstyti šviesą aplink fotografijos objektą.
Šį gaminį galima įsigyti parduotuvėje arba pasidaryti pačiam.
Pasirūpinkite apšvietimu.
Apšvietimo įrengimas gali būti labai varginantis darbas, tačiau tinkamai atlikus jį, gausite gražų rezultatą ir sutrumpinsite nuotraukos retušavimo laiką.
2 apšvietimo variantai:
- Natūralus apšvietimas.
- Dirbtinis apšvietimas, naudojant studijos lempas.
Natūralus apšvietimas
Naudojant natūralų apšvietimą užtenka fotografavimui skirtą stalą pastatyti prie lango. Rinkitės tokį langą, pro kurį į kambarį patenka daugiausiai saulės šviesos.
Jei šviesa yra per ryški, galite ją išsklaidyti uždėdami audinį arba baltą popieriaus lapą virš lango.
Jei šešėliai yra pernelyg dideli ir ryškūs, naudokite baltą gipso kartoną arba kartoną iš abiejų objekto pusių, tai padės atspindėti šiek tiek šviesos ir ją sušvelninti. Visada geriausia fotografuoti saulėtą dieną.
Redaguojant nuotraukas, sunku sukurti puikų apšvietimą, tad geriau daugiau laiko praleisti pasiruošimui, kad vėliau netektų vargti.
Atminkite, kad niekada nefotografuokite prieš tiesioginius saulės spindulius. Kaip ir stiprus foninis apšvietimas, tiesioginė šviesa gali sukurti sunkiai pataisomus šešėlius.
Profesionalus apšvietimas
Jei naudojate dirbtinį apšvietimą, tai jums prireiks mažiausiai dviejų lempų, kad panaikintumėte šešėlius arba jie būtų tinkamoje pozicijoje.
Atsižvelgiant į norimus rezultatus, viena lempa turėtų būti pagrindinė, o kita – kaip užpildymo arba foninis apšvietimas.
Taip pat galima ant jų uždėti šiek tiek balto popieriaus ar audinio, kad išsklaidytumėte šviesą ir šešėliai būtų švelnesni.
Apibendrinant, profesionalios studijos lempos suteikia daugiau galimybių valdyti visą fotosesijos procesą, ypač jei turite nufotografuoti daugiau gaminių per kelias valandas.
Rekomenduojami DSLR parametrai gaminio fotografavimui:
- Nenaudokite plataus kampo objektyvo. Iškraipysite produkto vaizdą
- Plati diafragma, pvz., f 2.8 ar f 4.5, susiaurins lauko gylį, todėl ne visos gaminio dalys bus sufokusuotos. Maža diafragma, pvz., f 8 ar f 11, suteiks platesnį lauko gylį, ir visos produkto dalys bus aiškiai matomos ir sufokusuotos.
- Naudokite teisingą baltos spalvos balansą. Fotografuodami turėtumėte nustatyti tokią pačią Kelvino temperatūrą kaip ir jūsų apšvietimas.