video garsas

Kuriame reklaminį vaizdo įrašą: geras garsas – daugiau nei pusė darbo!

Sukurti kokybišką vaizdo klipą – tikras menas, reikalaujantis ne tik geros technikos, patirties, bet ir kūrybiškumo.

Reklaminiame klipe vienas svarbiausių kokybės rodiklių – geras garsas. Tiesą sakant, jis kartais gali būti daug svarbiau už vaizdą.

Garso svarba vaizdo įraše

Garsas – tai elementas, kurį video kūrėjai dažnai ignoruoja. Tai didžiulė klaida, nes kokybiškas garsas sudaro didžiąją dalį vaizdo įrašo medžiagos. Auditorija tikrai atleis susiliejusį vaizdą  ar “šokinėjantį” fokusą, bet tikrai neatleis blogo garso. Žiūrėdamas interviu, 80 procentų informacijos žmogus gauna garso pagalba, tad jeigu sunku išgirsti, kas vaizdo klipe sakoma, jūsų žinutė nebus perduota ir toks video paprasčiausiai nesudomins auditorijos.

Įsivaizduokite: žiūrite vaizdo įrašą ir girdite fone vėjo traškesį ar užkadrinių darbuotojų pašnekesius. Jūsų susidomėjimą neabejotinai patrauktų tie neaiškūs traškesiai, kuriuos vaizdo montuotojai dažniausiai ignoruoja.

Kaip gerai įrašyti garsą?

Visada, atsiminkite, visada naudokite mikrofoną interviu metu. Pamirškite apie kameros mikrofonus. Jie įrašo visus aplink esančius pašalinius garsus, kurie tik sugadins jūsų kūrinį.

Mikrofono pozicija

Pritvirtinkite ar laikykite mikrofoną kaip įmanoma arčiau kalbančiojo ir nukreipkite jį lūpų link, iš kur ir sklinda garsas.

Foniniai garsai

Prieš pradedant filmavimą, būtinai pašalinkite foninius garsus, kurie galėtų gadinti įrašą. Uždarykite langus, išsijunkite telefono garsą ir pan. Tinkamiausia vieta filmavimui yra uždara patalpa. Jeigu filmavimas vyksta biure, atkreipkite dėmesį į įjungtus oro kondicionierius ar kompiuterius, bent trumpam išjunkite visus burzgiančius įrenginius ir paprašykite darbuotojų neplepėti.

Aiškus kalbėjimas

Įsitikinkite, kad pašnekovas kalba aiškiai. Jeigu asmuo labai jaudinasi – padėkite jam atsipalaiduoti. Kai kurie žmonės labai nervinasi prieš pat interviu, tiesioginį eterį ar bet kokio kito žanro filmavimą. Įrašo metu nereikėtų pašnekovo pertraukti, nes galite jį išblaškyti. Jeigu kartais įrašą prireikia sustabdyti, jokiu būdu nekaltinkite pašnekovo, nes tai tik pablogins situaciją.

Pristatykite filmavimo grupę pašnekovui, paaiškinkite, kas jie tokie, kas ką veikia. Žmogus turi jaustis jaukiai, todėl būtina paaiškinti, kaip elgtis, kada kalbėti ir ko daryti nereikėtų, kad nebūtų trukdoma įrašui. Prieš interviu nepatartina repetuoti – interviu metu žmogus gali susipainioti ir pokalbis praras spontaniškumą, natūralumą.

Pasitikrinkite ir stebėkite

Prieš pradedant filmuoti, paprašykite kalbančiojo pasakyti keletą sakinių – taip patikrinkite kaip įrašinėjamas garsas, koks yra garso įrašymo lygis, ar viskas gerai.

Keletas dalykų, kurių derėtų klausytis viso interviu metu:

  • Krebždėjimas (mikrofonas liečiasi prie rūbų);
  • foniniai garsai (pašaliniai įrenginiai);
  • neaiškus pašnekovo balsas (įsitikinti ar mikrofonas pakankamai arti pašnekovo burnos);
  • žemas garsumas (patikrinti, ar garso lygis pakankamai aukštas);
  • atmosferiniai trukdžiai (patikrinti laidų sujungimus).

Patarimas: net jei vaizdas kadre prastas, nenustokite įrašinėti, garso takelį galėsite panaudoti vėliau. Montuodami nebijokite panaudoti garso efektų ir pasirinkite tinkamą garso takelį.

Štai kelios nuorodos, kuriomis galėsite pasinaudoti, ieškant tinkamos muzikos savo kūriniui:

Nemokama muzika:

https://www.youtube.com/audiolibrary/music

https://www.facebook.com/sound/collection

Mokama muzika:

https://www.epidemicsound.com/

https://www.musicbed.com/

https://www.audionetwork.com

Sėkmingo garso įrašymo ir kokybiško reklaminio klipo!